בלט גורדייב – מפצח האגוזים

תאריך שעה יום מיקום רכישה
26.7 12:00 ו' אולם רכישה

 

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה
בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב

גאה להציג:

בלט ב-2 מערכות ו-3 תמונות

"מפצח האגוזים"

לראשונה בישראל! הפקת ענק בביצוע
כוכבי ההרכב הראשון של התיאטרון!

מוסיקה מאת פ.א. צ'ייקובסקי   

בימוי: ו. גורדייב

כוריאוגרפיה: ו. גורדייב, ו. ואינונן | ליברטו: מ. פטיפה

 

"לראות את כשרון הבלט הרוסי בשיאו – זאת הזדמנות נדירה... "

 "ווסטרן מורנינג ניוז"

 

אחד מתיאטראות הבלט המובילים בעולם, בהרכב המקורי שלו, המוסיקה האלמותית של פ. א. צ'ייקובסקי, הכוריאוגרפיה הוירטואוזית של פטיפה וואינונן, בבימויו של גורדייב, תפורה מפוארת ותלבושות מרהיבות - בהפקה הזאת יש את כל המרכיבים שיהפכו אותה ללהיט העונה!
"מפצח האגוזים" בגרסה של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה הינו חווית הבלט הבלתי נשכחת לכל משפחה!

בלט "מפצח האגוזים" שהלחין פ. א. צ'ייקובסקי עפ"י אגדתו הידועה של א.ת.א. הופמן, הינו אחד הבלטים האהובים והפופלריים ביותר בעולם. כבר יותר ממאה שנה הסיפור הקסום והמרגש הזה נוגע לליבם של מיליוני צופים בעולם.

המוזיקה הגאונית של פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי פותחת אפשרויות בלתי-מוגבלות בפני כוריאוגרפים ורקדנים, ולא בכדי שהבלט הזה ביימו הבמאים הכי מפורסמים בעולם, ביניהם רודולף נורייב, מיכאיל ברישניקוב, מוריס בז'אר, מתיו בורן, יורי גריגורוביץ' ורבים אחרים. גם לליברטו המקורי של "מפצח האגוזים" שנכתב ע"י מריוס פטיפה, ישנן הרבה גרסאות, ביניהם גרסתו המקורית של ויאצ'סלב גורדייב, שהיה אחד מנסיכי הבלט הטובים בתיאטרון הבולשוי בתפקיד מפצח האגוזים – הנסיך.

אגדת הבלט העולמי ויאצ'סלב גורדייב, מוכר היטב לאוהדי הג'אנר בעולם כולו, כמו גם בישראל. הפרימייר המבריק של תיאטרון הבולשוי, שהקדיש כל חייו לאמנות המחול, הפגין את כשרונו הנדיר גם בתחום הכוריאוגרפיה ובימוי הבלט. גם בתחום זה זכה לכבוד והערכה מצד קהל רחב ומבקרי הבלט בפרט. ב-1992, לאחר סיבוב הופעות מוצלח באירופה של תיאטרון הבלט הלאומי בניהולו, קיבל פרס "כוריאוגרף השנה" ופרס מיוחד של מוריס בג'אר.

בתור במאי,  גורדייב נוטה לשמר את מסורת הבלט הרוסי הקלאסי. "מפצח האגוזים" בגרסתו של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה זוהי הפקת ענק, ללא קיצורים וללא פשרות. ההופעות הקרובות בישראל תהיינה בהשתתפות רקדני ההרכב המקורי, הראשון כולל סולנים מובילים, זוכי פרסים רבים בתחרויות בלט בינלאומיות.

בין הכוכבים שיופיעו במופע:
פרימה בלרינה אנה שצ'רבקובה, זוכת פרס "רוח המחול" בקטגוריה "הכוכבת";
דימיטרי קוטרמין, סולן פרמייר;
סבטלנה אוסטוז'נינובה, סולנית מובילה;
יוליה זביאגינה, פרימה בלרינה;
סיורי פוקודה, סולנית מובילה;
מסטיסלב ארפייב,סולן מוביל;
אוקסנה גסניקובה, סולנית מובילה ורבים אחרים.

רפרטואר של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה מאד רחב וכולל הרבה מופעים, חלקם כבר מוכרים לצופים בישראל:  "דון קישוט", "ג'יזל", "היפהפיה הנרדמת", "אגם הברבורים".

הופעות של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה הן תמיד חגיגה לאוהדי הג'אנר, ומהוות הזדמנות מצויינת לצלול לעולמו הקסום של הבלט הקלאסי העולמי. בין אוהבי הבלט ברוסיה ובעולם כולו, התיאטרון בניהולו של גורדייב נחשב לאחת התיאטראות המובילות ברוסיה בתחום הבלט, ברמה של תיאטרון הבולשוי ותיאטרון מרינסקי .ב-1992 התיאטרון קיבל תואר "תיאטרון הבלט הטוב ביותר באירופה" מטעם איגוד המפיקים האירופאים.